Zieta - polska marka światowej sławy, stworzona pod nazwiskiem własnym wybitnego designera i architekta Oskara Zięty - twórcy jednej z najnowocześniejszych technologii obróbki stali, która znajduje zastosowanie w różnorodnych dziedzinach przemysłu. Dla nas najbardziej istotne i pociągające są oczywiście wspaniałe meble i inne przedmioty użytkowe projektanta.

Oskar Zięta - człowiek z pasją

Wyjątkowa postać łącząca w sobie cechy artysty i technologa.

 

PLOPP

Polski Ludowy Obiekt Pompowany Powietrzem.

To wizytówka marki ZIETA, która już jest ikoną designu, która przyniosła projektantowi liczne nagrody. Sam PLOPP trafił nawet do stałej kolekcji Centre Pompidou w Paryżu, jako jedno z dwunastu krzeseł, które zmieniły współczesny design. 

PLOPP został stworzony z zastosowaniem unikatowej technologii FIDU. Płaskie kawałki metalu, spawane po obrysie, po napompowaniu same przyjmują optymalny, a jednocześnie unikatowy kształt. PLOPP jest więc produktem seryjnym, ale i niepowtarzalnym, bo blacha nigdy nie wygina się identycznie.

PLOPP, podobnie, jak inne produkty tworzone w technologii FIDU, w zależności od wykończenia może mieć bardzo różny charakter: inox, stal lakierowana, lakier kolorowy czy miedź.

Jest prawdziwym fenomenem w każdej z możliwych wersji! 

A jednak funkcjonalność

Produkty FIDU są kontrowersyjne w kwestii użytej technologii, materiału, ale i funkcjonalności, która nie zawsze przekonuje. Nikt jednak nie mówi, że PLOPP czy Chippensteel 0,5 są krzesłami w pełni komfortowymi, na których można spędzić cały dzień. Wymagają zrozumienia, co do ich artystycznej formy i pomysłu.

Jest jednak cały szereg produktów, co do których funkcjonalności nie mamy absolutnie wątpliwości!

To wieszaki PIN, KAMM, DRAB, dekoracje KAMYKI, stoły KOZIOL, podstawy stołów KOZA i lustra, lustra, lustra....

Lustra

To kolejny z fenomenów tworzonych w technoligii FIDU przez markę ZIETA.

Wykonanej ze stali szlachetnej INOX, pompowane formy o różnych wielkościach są bardzo spektakularne. Ich forma przypomina ogromne srebrzyste kamienie, czy krople rtęci a innym razem poduszeczki o pozornie nieprzewidywanych kształtach albo napęczniałe prostokąty.

Są zdumiewającą dekoracją do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz, pod gołym niebem, ale spełniają też swą lustrzaną funkcję na 60% powierzchni.  

System 3+

 

 

System PAKIET

Naturalny, ekologiczny i ... ekonomiczny.