VITRA - wyjątkowa marka. Nie tyle producent mebli, co wzorzec stylu życia pośród ikon designu, które powstają rok po roku, już od ponad 60 lat. Fenomenalna kreatywność i magnetyzm przyciągający najlepszych projektantów są gwarancją powstawania wspaniałych i ponadczasowych produktów, które wpisują się w sposób oczywisty na listę pożądanych klasyków wzornictwa.

Z szacunkiem dla designu...

Szlachetne materiały, najwyższe umiejętności, staranność i doświadczenie. To dlatego ręcznie wykonywany Lounge Chair jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Jest dziełem sztuki i sztandarowym produktem marki Vitra.

Ale jest też wiele innych mebli: projektowanych wiele lat temu, czy dosłownie sprzed chwili. Produkowanych seryjnie, jako meble z tworzywa, czy tez dopieszczanych ręcznie. Zawsze jednak posiadających ten wspólny mianownik: jakość, wzornictwo i funkcjonalność.

Dodatki, dekoracje, po prostu styl życia...

Vitra to nie tylko meble. Za pomocą jej produktów można udekorować swoje otoczenie mnóstwem świetnych, dobrze zaprojektowanych przedmiotów.

Poduszki z designerskich tkanin, pledy, wieszaki, półeczki, czy figurki słynnych drewnianych lalek o wartości kolekcjonerskiej. Wszystkie przedmioty wykonane pod doskonałymi nazwiskami projektantów:  Alexander Girard, Ronan & Erwan Bouroullec, Hella Jongerius czy Jasper Morrison i wielu innych.

Nie potrzebujesz dużej przestrzeni, by posmakować towarzystwa wspaniałego designu od Vitry! 

Perfekcja detalu tylko w oryginalnych produktach...

Doskonały design i jego ponadczasowe produkty są narażone na nieuczciwe działanie firm, które nie szanując praw autorskich próbują je naśladować. 

Tylko oryginalne produkty gwarantują jakość i precyzję wykonania każdego, najdrobniejszego detalu, zgodnego z zamysłem i wizją projektanta. Jak chociażby kolor i dopasowanie wkrętów w drewnianych nogach krzeseł Eames Plastic Chair.

Pamiętajmy, że długowieczny design zasługuje na jakość, która będzie tak samo długotrwała, a tę gwarantują wyłącznie oryginalne produkty, których codzienne użytkowanie przez lata jest niewątpliwą przyjemnością.

Projekty doskonałe...

A może unowocześnić formę angielskiego klubowego fotela? Stąd właśnie Charles Eames rozpoczął proces twórczy, którego celem było zaspokojenie potrzeby na fotel obszerny w proporcjach, o najwyższym komforcie, w połączeniu najwyższej jakości wykonania i użytych materiałów.

Projektując go w 1956 roku, Charles i Ray Eames wyznaczyli nowe standardy: jest lżejszy, elegancki i bardziej nowoczesny, niż ówczesne konwencjonalne ciężkie klubowe fotele - ale przede wszystkim bardziej komfortowy.

Dzięki tym cechom, Lounge Chair stał się jednym z najbardziej znanych wzorów Charles'a i Ray Eames i osiągnął status klasyka w historii nowoczesnych mebli. Jego forma zachwyca do dziś i doskonale się wpisuje nawet w najnowocześniejsze aranżacje.

Niezwykła historia....

Od 1953 roku Vitra produkuje najwyższej jakości meble oraz akcesoria, w tym klasyczne modele autorstwa takich projektantów, jak Charles & Ray Eamesowie oraz Verner Panton, a także produkty współczesnego wzornictwa.

W Vitra Campus w Weil am Rhein, niedaleko Bazylei, znajduje się Vitra Design Museum, VitraHaus oraz inne budynki zaprojektowane przez światowej sławy architektów.