GUBI - przywrócone do życia meble, oświetlenie i akcesoria, ikony designu z lat 30-, 40-, 50-, 60- i 70-tych. Projekty stworzone przez artystów, rzeźbiarzy, architektów, projektantów i utalentowanych specjalistów. Każdy element jest znakomity sam w sobie, przechwytując przelotny moment w historii, który jest aktualny do dziś.

Design głęboko zakorzeniony...

Gubi zostało założone w 1967 roku przez Gubi i Lisbeth Olsen. Początkowo koncentrowało się na produkcji mebli projektów Olsenów i sprzedaży tekstyliów do sektora detalicznego. Pragnęli stworzyć swoją własną markę. Synowie Jacob i Sebastian otworzyli sklep i wprowadzili pojęcie nowoczesnej mody. W rzeczywistości, oni byli jednymi z pierwszych, którzy zaimportowali Pradę i Helmut Lang do Danii.

Rodzinne imperium.

W 2001 roku wrócili do rodzinnej firmy. Dzięki temu wprowadzili Gubi jako liczącego się gracza we współczesnym świecie designu. Na światowym rynku, ogromne znaczenie ma determinacja, aby sprostać zmieniającym się trendom. Niekończąca się energia, entuzjazm i duch przedsiębiorczości, wyniósł Gubi do kultowego statusu. 

Zagubione i odnalezione.

Gubi jest mocno zakorzenione w Skandynawii, ale charakteryzuje się światową perspektywą i poczuciem estetyki. Wnikliwe oczy Gubi wyszukują prawdziwych ikon designu. To wszystko znajduje odzwierciedlenie w stale rozwijającym się portfolio - coraz bardziej atrakcyjnym na międzynarodowym rynku.

W dawnej fabryce tytoniu, na przestrzeni 2000 metrów kwadratowych rozciągają się obecnie biura Gubi. Fabryka została odnowiona w nowoczesnym, bardzo rozległym, loftowym showroomie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań marka Gubi potrafi dopasować się do każdego wnętrza.

Kopalnia diamentów.

Gubi posiada niesamowitą umiejętność rozpoznawania nieoszlifowanych diamentów wraz z oryginalnymi pomysłami i inspiracjami, która przyczyniła się do stworzenia unikalnej kolekcji ekscytujących nowych projektów o pożądanej wartości. Reprodukcje stworzone we współpracy z nowymi projektantami, którzy rzucają wyzwania założeniom dotyczącym formy i funkcji - każdy nowy projekt ma intrygującą historię do opowiedzenia.

Ikony przyszłości.

Podejmowane przez Gubi wyzwania projektowe, zawsze pozwalają im być o jeden krok do przodu. Przykładem jest Krzesło Gubi stworzone we współpracy z Komplot Design. Był to pierwszy w historii projekt krzesła 3D wykonanego z forniru - nie lada wyzwanie. Zdobyło ono wiele nagród i zostało umieszczone w ich stałej kolekcji Moma. Innym przykładem jest GamFratesi duńsko-włoski duet, wielokrotnie nagradzany projekt Masculo. Uzyskał światowe uznanie za charakterystyczny, nieformalny styl.

Bestlite - od 1930 roku.

Doskonałym przykładem jest Bestlite, seria lamp będąca pod wpływem Bauhausu po raz pierwszy wyprodukowana w 1930 roku - Winston Churchill był jednym spośród wielu sławnych użytkowników. Projekt lampy Bestlite został odnaleziony w 1989 roku i przywrócony do drugiego życia, stał się częścią wspaniałej 13-częściowej kolekcji. Dziś seria lamp Bestlite cieszy się statusem globalnej ikony designu.