Fiam - cultura del vetro. Lustra, stoły, stoliki oraz inne meble i dodatki ze szkła - materiału pełnego sprzeczności. Solidne i delikatne, łączące tradycję z innowacyjnością. Efektem są lekkie, czasem niemal niewidoczne, ale stabilne i niezwykle szlachetne elementy wyposażenia.

Sztuka i nauki ścisłe

Myśląc o aranżacji i wyposażaniu wnętrza w konkretne przedmioty użytkowe nie zawsze pamiętamy o szkle.

Jest jednak konieczny do spełnienia jeden warunek: nieskazitelność, jakość i funkcjonalność produktu - to efekt wieloletniego doświadczenia w realizacji bardzo skomplikowanych procesów fizycznych, chemicznych i twórczego, awangardowego podejścia do pracy z tym materiałem. 

Tak właśnie Vittorio Livi tworzy markę Fiam od 1973 roku.

Zjawiskowa lekkość i funkcja

Rządni coraz bardziej otwartych i przestronniejszych przestrzeni, właśnie za pomocą szkła, możemy tę przestrzeń oczyścić od wizualnego chaosu niezbędnych na co dzień sprzętów.

Meble ze szkła stają się po prostu niewidoczne, a jednocześnie bardzo eleganckie i nieco magiczne...

Lustro nie musi być proste

Może być po prostu krzywe, w sposób zupełnie zaskakujący. A nawet, jeżeli jest proste, to w tej prostocie jest niezwykła finezja.

Wszystkie lustra Fiam, niosą w sobie niezwykłość, zachwycają to stojnością, to zupełną ascezą.

Największym zaskoczeniem może być ukrycie za lustrem telewizora. Jeżeli go nie lubisz, nie musisz go widzieć na codzień. Wyłączony, zza lustra jest niewidoczny. Gdy go włączysz, ekran telewizora jest wyświetlany przez taflę lustra.

Aby praca była przyjemnością

Czy na takim biurku łatwiej utrzymać porządek? A może bałagan mniej na nim razi? 

Lekko, zwiewnie, delikatnie...  i zawsze łatwo zobaczyć, co dzieje się pod spodem - na przykład, gdy upadnie Ci długopis :).